April 2019

Wednesday 3 April

Klein Nederburg vs Hugenote
Labori vs Kylemore
New Orleans vs Paulus Joubert
Stellenbosch vs Stellenzicht

 

Thursday 4 April

Langenhoven High vs Heidelberg


Saturday 6 April

Bellville vs Strand
Bishops vs Paarl Gym
Boland Landbou vs Wynberg
Bridgton vs Kannaland
DF Malan vs Parel Vallei
Durbanville vs SACS
Langenhoven Gym vs George
Lutzville vs Graafwater
Montagu vs Robertson
Oakdale vs HTS Drostdy
Oudtshoorn vs PW Botha
Paarl Boys’ High vs Outeniqua
Piketberg vs Montana
Rondebosch vs Paul Roos
Schoonspruit vs Louwville
Stellenberg vs Brackenfell
Swartland vs Worcester Gym
Tygerberg vs Milnerton
Vredendal Sec vs Vredendal

 

Tuesday 9 April

Porterville vs Steynville

Wednesday 10 April

Bridgton vs All Saints (Australia)
Hugenote vs Kylemore
Labori vs Klein Nederburg
Montessori vs Knysna
Paulus Joubert vs Stellenzicht
Stellenbosch vs New Orleans

Thursday 11 April

Porterville vs Steynville


Saturday 13 April

Bellville vs Bishops
Bonnievale vs Swellendam
Brackenfell vs WP TIP
Charlie Hofmeyr vs Overberg
Durbanville vs Oakdale
Grey High vs Paul Roos
Grootbrak vs Bridgton
Hopefield vs Dirkie Uys
DF Malan vs Strand
Hugenote vs Hermanus
Labori vs New Orleans
Montagu vs Stellenbosch
Montana vs Langenhoven High
Nico Malan vs Langenhoven Gym
Paarl Boys’ High vs SACS
Paarl Gym vs Affies
Parel Vallei vs WP TIP
Robertson vs Bredasdorp
Rondebosch vs Boland Landbou
Schoonspruit vs Porterville
Tygerberg vs WP TIP
Vanrhynsdorp vs Lutzville
Vredenburg vs Vredendal
Worcester Gym vs Punt
Wynberg vs Stellenberg

Tuesday 16 April

Bridgton vs Heatherlands
 

Wednesday 17 April

Bella Vista vs Porterville
Goudini vs Montana
Groendal vs Paulus Joubert
Hugenote vs Weltevrede
Klein Nederburg vs Kylemore
Knysna vs Murray
Labori vs Wellington Sec
New Orleans vs Bergrivier
Robertson vs Bonnievale
Stellenbosch vs Cloetesville

 

Thursday 18 April

HTS Drostdy vs HTS Middelburg (Kearsney Easter Festival)
Paarl Boys' High vs Lions Invitation XV (St John's Easter Festival)
Rondebosch vs St Andrew’s (Gtn) (St Stithian’s Easter Festival)
SACS vs Kingswood (St Stithian’s Easter Festival)
Stellenberg vs Helpmekaar (St John's Easter Festival)
Wynberg vs Hudson Park (KES Easter Festival)
 

Saturday 20 April

HTS Drostdy vs Welkom Gym (Kearsney Easter Festival)
Paarl Boys' High vs Windhoek Gym (St John's Easter Festival)
Rondebosch vs Grey High (St Stithian’s Easter Festival)
SACS vs St Stithian’s (St Stithian’s Easter Festival)
Stellenberg vs Nelspruit (St John's Easter Festival)
Wynberg vs Jeppe (KES Easter Festival)

Landboudal vs Augsburg Gym
Langeberg vs Groenberg
Schoonspruit vs Hawston


Monday 22 April

HTS Drostdy vs Durban HS (Kearsney Easter Festival)
Paarl Boys' High vs Nelspruit (St John's Easter Festival)
Rondebosch vs Northcliff (St Stithian’s Easter Festival)
SACS vs Prince Edward (Zimbabwe) (St Stithian’s Easter Festival)
Stellenberg vs Lions Invitation XV (St John's Easter Festival)

 

Tuesday 23 April

Schoonspruit vs Swartland

 

Wednesday 24 April

Emil Weder vs Bredasdorp
Franschhoek vs Labori
Hugenote vs Wellington Sec
Klein Nederburg vs Noorder-Paarl
New Orleans vs Groendal
Paulus Joubert vs Charleston Hill
Stellenbosch vs Bergrivier

 

Thursday 25 April

Langenhoven High vs Kairos
Lutzville vs Clanwilliam Sec


Saturday 27 April

Bellville vs Parel Vallei
Boland Landbou vs Tygerberg
Bonnievale vs Montana
Charlie Hofmeyr vs Strand
Dirkie Uys vs Labori
Gerrit du Plessis vs Bridgton
Hermanus vs Swartland
Hugenote vs Durbanville
Oudtshoorn vs Langenhoven Gym
Overberg vs Bredasdorp
HTS Drostdy vs Paarl Boys’ High (all teams except 1st XVs, who meet at Porterville on 9 March 2019)
Paarl Gym vs Oakdale
Paul Roos vs Bishops (all teams except 1st and 2nd XVs - Paul Roos taking part in SANIX event in Japan)
Piketberg vs Vredendal
Porterville vs Hopefield
Punt vs Montagu
Rondebosch vs Brackenfell
SACS vs DF Malan
Stellenberg vs Outeniqua
Worcester Gym vs Robertson
Wynberg vs Grey High

 

Monday 29 April

George vs Ashton Sec

Tuesday 30 April

Charleston Hill vs New Orleans
Klein Nederburg vs Weltevrede
Labori vs Noorder-Paarl
Lutzville vs Vredendal Sec
Stellenbosch vs Paulus Joubert