April

Monday 2 April

KES Easter Festival
Kingswood vs SACS (at Stithian's Easter Festival)
Maritzburg College vs Rondebosch (at Stithian's Easter Festival)
Michaelhouse vs Bishops (at Stithian's Easter Festival)
Selborne vs HTS Drostdy (at Kearsney Easter Festival)
Mutual and Federal Agri Festival at Oakdale
St John’s Easter Festival
St Stithian’s Easter Festival
Tony Stoops Rugby Festival
Paarl Boys' High 150 Festival

 

Thursday 5 April

Middelburg vs HTS Drostdy (at North-South Middelburg Festival)

 

Saturday 7 April

Marais Viljoen vs HTS Drostdy (at North-South Middelburg Festival)


Monday 9 April

Transvalia vs HTS Drostdy (at North-South Middelburg Festival)


Wednesday 11 April

Groendal vs Weltevrede
Klein Nederburg vs Paulus Joubert
Wellington Sec vs New Orleans

Thursday 12 April

Heidelberg vs Langenhoven High
Knysna vs Pacaltsdorp

 

Saturday 14 April

Affies vs Paarl Gym
Boland Landbou vs Brackenfell
De Kuilen vs Kasselsvlei
Durbanville vs DF Malan
HTS Bellville vs Monument Park
HTS Drostdy vs Oakdale
Langenhoven Gym vs Nico Malan
Outeniqua vs Paarl Boys’ High
Paul Roos vs SACS
Punt vs Seavuna
PW Botha vs Oudtshoorn
Robertson vs Montagu
Rondebosch vs Wynberg
Strand vs Stellenberg
Tygerberg vs Bellville
Vredenburg vs Charlie Hofmeyr
Worcester Gym vs Swartland

 

Wednesday 18 April

Ceres Sec vs Porterville
De Rust Futura vs Bredasdorp
Groenberg vs Albert Myburgh
Hermanus vs Swartberg
Knysna vs Knysna Montessori
Noorder-Paarl vs Groendal
Paulus Joubert vs Bergrivier
Stellenbosch vs Klein Nederburg


Thursday 19 April

Augsburg Gym vs Vredendal Sec
Kannaland vs Langenhoven High
Weltevrede vs Hugenote

 

Saturday 21 April

Bishops vs Tygerberg
Boland Landbou vs Rondebosch
Brackenfell vs WP Talent Identification Programme
Bredasdorp vs Robertson
De Kuilen vs WP Talent Identification Programme
DF Malan vs WP Talent Identification Programme
Dirkie Uys vs Hopefield
George vs Langenhoven Gym
HTS Bellville vs WP Hub
Labori vs New Orleans
Montana vs Bonnievale
Monument Park vs Primrose RFC
Oakdale vs Durbanville
Overberg vs Charlie Hofmeyr
Paarl Gym vs SACS
Paul Roos vs Grey High
Pearson vs Oudtshoorn
Porterville vs Swellendam
Stellenberg vs Parel Vallei
Stellenbosch vs Montagu
Strand vs Bellville
Swartland vs Hermanus
Vredendal vs Vredenburg
Wynberg vs Paarl Boys’ High

 

Tuesday 24 April

Kairos vs Langenhoven High
Swartland vs Schoonspruit

 

Wednesday 25 April

Bonnievale vs Robertson
Cloetesville vs Groendal
Emil Weder vs Hermanus
Klein Nederburg vs Charleston Hill
Labori vs Paulus Joubert
Montana vs Goudini
Stellenbosch vs New Orleans
Swartberg vs Groenberg

 

Thursday 26 April

Lutzville vs Graafwater
Porterville vs Steynville
Vredendal Sec vs Vredendal

 

Friday 27 April

Wildeklawer Spectacular

Affies vs Boland Landbou


Punt vs Hermanus
Worcester Gym vs Klerksdorp

 

Saturday 28 April

Augsburg Gym vs Landboudal
Vredenburg vs Weston


Wildeklawer Spectacular

Outeniqua vs HTS Drostdy
Monument vs Paarl Gym
Noord-Kaap vs Oakdale
Paarl Boys’ High vs Waterkloof
Paul Roos vs Menlo Park
Stellenberg vs Glenwood

Wynberg Winter Sports Festival

 

Monday 30 April

Wildeklawer Spectacular

Boland Landbou vs Helpmekaar
EG Jansen vs Oakdale
Glenwood vs Outeniqua
HTS Drostdy vs Wildeklawer SARU Inv
Noord-Kaap vs Stellenberg
Paarl Boys’ High vs Affies
Paarl Gym vs Menlopark
Paul Roos vs Waterkloof

Wynberg Winter Sports Festival